Zülfü Gelinlikle Toprağa Verildi

9 Şubat 2012

 

Milliyet /09.02.2012

 

Aşırı kan kaybından hayatını kaybeden Zülfü Çelik daha 16 yaşındaydı.

 

Uşak’ta Anadolu Kız Meslek Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki F.K.’nın ’sevgili’ yüzünden çıkan tartışmada bıçakladığı aynı okulun öğrencisi 16 yaşındaki Zülfü Çelik’in cenazesi, gözyaşları içinde toprağa verildi. Şüpheli F.K. ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

 

Olay önceki gün meydana geldi. İddiaya göre, Anadolu Kız Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencileri F.K. ile Zülfü Çelik, okullarından çıktıktan sonra tartışmaya başladı. F.K. yanında getirdiği bıçağı çekip, Zülfü Çelik’i boynundan ve karnından yaraladı. Zülfü Çelik kaldırıldığı hastanede can verdi. Evinde yakalanarak gözaltına alınan F.K. ise Çocuk Şubesi’ne teslim edildi.
F.K. çıkarıldığı mahkemede, “‘Ben M.B.’yi seviyorum sana ne’ diyerek bana saldırdı. Ben de onun üzerinde bir şey vardır diye düşünerek kendimi korumak için bıçakladım. İstenmeden yaşandı. Amacım bıçaklamak değildi” dediği öğrenildi. F.K. tutuklanarak cezaevine götürüldü.
Olayda hayatını kaybeden Çelik’in cenazesi ise Kevser Camisi’ne getirildi. Cenazeye törenine İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut’un yanı sıra Çelik’in yakınları, öğretmenler ve okul arkadaşları katıldı. Tabutun üzerine örtülen gelinlik ise herkesi gözyaşlarına boğdu.