Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Töremen Açıklaması

22 Eylül 2011

Son Dakika / 22.09.2011

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Töremen, erken çocukluk dönemi eğitimi sorunlarını belirleyerek çözüm önerilerinde bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Töremen, yaptığı yazılı açıklamada, “Erken Çocukluk Dönemi Eğitimi Küresel Sorunları ve Çocuk Hakları Uluslararası Konferansı”nın 27-29 Nisan 2012 tarihleri arasında Zirve Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşeceğini bildirdi.

Töremen, okul öncesi eğitimcileri, hukukçular, pedagoglar, psikologlar, sosyologlar, psikiyatrlar, çocuk doktorları, eğitim idarecileri, akademisyenler, anne ve babalar, Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Hukuk Fakültesi işbirliği ile uluslararası konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlandığını belirten Töremen, şunları kaydetti:

“Son yıllarda ülkemizde de önem kazanmaya başlayan erken çocukluk dönemi eğitimi ve çocuk hakları konularında, değerli akademisyenler ve onur konuklarımızın katılımıyla erken çocukluk dönemi eğitimi sorunlarını ve çocuk haklarını teori ve uygulama ekseninde belirlemek ve çözüm önerilerinde bulunmayı amaçladık.

Bu kapsamda yapacağımız konferans, erken çocukluk dönemi eğitimi, çocuk hakları, çocuk tacizlerini önleme, çocuk ölümleri, eşitlik, çocukları şiddetten koruma, ensest, suç faili olarak çocuğun korunması, suç mağduru olarak çocuğun korunması, yerel ve uluslararası velayet ve vesayet meseleleri, çocuk kaçırmalar, koruyucu aile olma ve evlat edinme konuları içermektedir.”