Yüzme madalyalı genç halk plajında boğuldu

5 Temmuz 2011

Milliyet / 05.07.2011

Tatil için Antalya’ya gelen 17 yaşındaki yüzücü Ümit Uygun, Lara Halk Plajı’nda boğuldu

ÖMER ERDEM Antalya DHA

Eskişehir Atatürk Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencisi Ümit Uygun’u (17), babası karne hediyesi olarak arkadaşlarıyla birlikte Antalya’ya tatile gönderdi. Lara Halk Plajları’nda arkadaşları ile dün denize giren Ümit Uygun, bir süre sonra suyun içinde çırpınmaya başladı. Çevredekilertarafından sudan çıkartılan Uygun, sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

‘Arkadaşları şaka sanmış’

Uygun’un boğulma tehlikesi geçirdiği sırada çevredekilerden yardım istediği, ancak vatandaşların gencin şaka yaptığını sandığı iddia edildi. Olayı öğrenince Eskişehir’den Antalya’ya gelen baba Yaver Uygun (55), oğlunun iyi yüzücü olduğunu belirterek, “Ümit Eskişehir’de liselerarası yüzme mücadelelerinde madalya kazanmış bir sporcu. Bunu bilen arkadaşları da suya batıp çıktığını görünce şaka yaptığını sanmış. Sudan çıkmaması üzerine giren arkadaşları sürükleyerek kıyıya çıkarmış” dedi.

‘Ümit benim tek çocuğumdu’

Sağlık ekibinin bir müddet kalp masajı yaptığını ancak oğlunu kurtaramadığnı öğrendiğini belirten baba Uygun, “Oğlumu karne hediyesi olsun diye Antalya ’ya gönderdim. Böyle bir olay olacağını bilseydim göndermezdim. Tek çocuğumu kaybettim” diye konuştu