Yurttan kaçan kızlara striptiz yaptırmışlar

11 Ekim 2013

Milliyet/ 11.10.2013

Anne-babası boşanan 10-17 yaşlarında çoğu kız 40 çocuğun kaldığı Taksim’deki yurt skandalında dehşet veren ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Kızlara civardaki gece kulüplerinde striptiz yaptırıldığı ortaya çıktı.

Yurttan kaçan kızlara striptiz yaptırmışlar

Boşanmış çiftlerin çocuklarının rehabilitasyonu için hizmet veren Taksim Tarlabaşı’ndaki Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’ndeki (BSRM) skandalın yankıları sürerken, kan donduran ayrıntılar birbirini izliyor.

Bizzat yurt müdürü, yardımcısı ve görevlilerin başrolü oynadığı skandalda, küçük yaştaki kızların fuhuş yapmalarına göz yumulduğu anlaşıldı.

KULÜPTE FUHUŞ PAZARLIĞI

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapılan ihbar üzerine yaptığı fiziki ve teknik takibin ardından gözaltına alınan müdür, yardımcısı ve kadın görevlinin sorgusu sürüyor. İddiaya göre, BSRM’deki kadın görevli Y.R. pavyon ve gece kulüplerine çalışması için küçük yaşta kız arayan S.K. ile çıkar ilişkisine girdi. S.K. ile Beyoğlu’ndaki bir gece kulübüne giden Y.R. 10 gün önce yurttan kaçan ve kayıp başvurusu yapılan 15 yaşındaki İ.K. adlı kızın striptiz gösterisini izledi.

Skandal bununla da bitmedi. Gecenin sonunda S.K. İ.K.’yla birlikte olmak için görevlinin yanında bin lira teklif etti. Küçük kız teklifi geri çevirdi. Psikologlar eşliğinde ifade veren kız olayı polise ağlayarak anlattı.