Yunus Yıldırım’ın Katili Halası Çıktı

3 Kasım 2010

 

DHA / 25.10.2010

ELAZIĞ’ın Kovancılar İlçesi’nde kaybolan ve 4’üncü gün evlerinin bulunduğu binanın havalandırma boşluğunda cesedi bulunan 4 yaşındaki Yunus Yıldırım’ın katili halası 26 yaşındaki Muhibet Yıldırım çıktı. Emniyette suçunu itiraf eden Muhibet Yıldırım, ağabeyinin sevgilisiyle evlenmesine izin vermediği için yeğenini öldürdüğünü söyledi.

Kovancılar Bingöl Caddesi Bağlar Mahallesi Martı Sokaktaki evlerinin önünde, Perşembe günü oyun oynayan Yunus Yıldırım, ortadan kayboldu. İlçede mobilya atelyesinde çalıyan Abdulmütalip ile ev hanımı Bircan Yılıdırım’ın tek çocukları olan Yunus’u bulabilmek için polis, jandarma ve vatandaşların didik didik aramasına rağmen dün öğle saatlerine kadar bulunamadı.

Tamamı akrabaların oturduğu çift direli 4 katlı binanın havalandırma boşluğundan kötü kokuların gelmesi üzerine dün yapılan aramada boşlukta bir çuval bulunup, polise haber verildi. Polis, çuvalı açtığında ağzı bantlanmış şekilde Yunus’un cesediyle karşılaştı. Yapılan ilk incelemede Yunus Yıldırım’ın başına sert bir cisimli vurulup öldürüldüğü belirlendi. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde yapılan otopsi sonucunda küçük Yunus’un başına sert bir cisimle vurulduğu ve ezildiği, cinsel organının ise kesici bir aletle kesilmeye çalışıldığı ancak kesilmediği belirtildi.

AĞABEYİ EVLENMESİNE İZİN VERMEDİ

Elazığ ve Kovancılar Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Küçük Yunus’un çuval içine konulan cesedinin havalandırma boşluğuna 3’üncü kattan atıldığı belirlendi.

Binada oturan tüm aile bireylerinin ifadesini alan polis, bir süre önce sevdiği genç tarafından istenmeye gelen ancak ağabeyi Abdulmutalip Yıldırım’ın, karşı çıkıp vermediği ve binanın 3’üncü katında oturan kız kardeşi Muhibet Yılıdırım, üzerinde yoğunlaştı.

26 yaşındaki Muhibet Yıldırım’ı evlenmesine izin verilmemesi üzerine ağabeyine, “Siz öyle bir acı yaşatacağım ki, ömür boyu unutamayacaksınız” dediği iddia edildi. Hala Yıldırım, poliste verdiği ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Yıldırım, ağabeyinin kendisinin sevdiği kişiyle evlenmesine izin vermediği için ondan intikam almak istediğini ve bir süredir planlar yaptığını söyledi. Hala Yıldırım, “Ağabeyim benim evlenmeme izin vermedi. Ondan intikam almak için Yunus’u öldürdüm” dedi. Yıldırım’ın polisteki sorgusu sürüyor.

Bu arada sabah morgdan alınan Yunus Yıldırım’ın cenazesi, Kovancılar İlçesi’ne bağlı Gedikyurt Köyü’ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

KORKUNÇ HALA ADLİYEDE

Kovancılar İlçesi’nde ağabeyinin kendisine sevdiğine vermemesi üzerine intikam almak için yeğeni Yunus Yıldırım’ı öldüren hala Muhibet Yıldırım, polisteki soruşturması tamamlandı. Hala Yıldırım, sıkı güvenlik önlemleri altında adliyeye götürüldü. Yıldırım, gazetecilerin ‘Neden öldürdününz?” şeklindeki sorusuna yanıt vermedi. Cumhuriyet Savcısı, Yıldırım’ın ifadesini almaya başladı. 

HALA TUTUKLANDI

Adliyeye sevkedilen Muhibet Yıldırım, nöbetçi mahkeme tarafından ‘Taamüden adam öldürmek’ suçundan tutuklandı. Yıldırım, Elazığ E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Şahismail GEZİCİ – ELAZIĞ – DHA