‘Yol vermedin’ diye takip edip evinin önünde bıçakladılar

9 Mayıs 2011

Milliyet / 09.05.2011

Sefa KIDIK/İSTANBUL,(DHA)

SULTANGAZİ’de lise öğrencisi Mahmut Atmacaoğlu (19), trafikte selektör yaparak kendisinden yol isteyen otomobilden inen 6 kişi tarafından darp edildikten sonra bıçaklandı. Karın boşluğundan ve baldırından yaralanan Atmacaoğlu, zamanında hastaneye kaldırılarak ölümden döndü.

Cebeci’de, geçtiğimiz Cuma akşamı otomobiliyle bir arkadaşının yanına giden Küçükköy Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Mahmut Atmacaoğlu, iddiasına göre, selektör yaparak kendisinden yol isteyen otomobildekilere, ‘kusura bakma’ anlamında bir elini kaldırdı. Ancak içinde 6 kişinin bulunduğu otomobil Atmacaoğlu’nun otomobilini takip etmeye başladı.

Takip edildiğini fark eden Atmacaoğlu, hızlanarak Uğur Mumcu Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi 2285 Sokak Numara 15’deki evinin önüne geldi. Otomobilini park ettiği sırada takipteki otomobil de sokağa girdi.

Araçlarından inen 6 kişi, bağırarak komşularından yardım isteyen Atmacaoğlu’nu tekme tokat dövmeye başladı. Kavga sırasında bir kişi de cebinden çıkarttığı bıçağı iki kez Atmacaoğlu’na sapladı. Saldırganlar kaçarken, karın boşluğundan ve baldırından yaralanan genç, komşuları tarafından hastaneye kaldırıldı. Ameliyat olan ve bir gün yoğun bakımda tutulan Atmacaoğlu, dün taburcu edildi. Atmacaoğlu, “Evimin önünde bıçaklandım. Doktorlar bıçağın 2 santim daha aşağıya isabet etmesi durumunda akciğerimin hasar göreceğini ve hayatımı kaybedeceğimi söylediler. Hiç uğruna ölecektim. Bundan sonra sokağa korkmadan çıkabilir miyim bilmiyorum” dedi.

Olayla ilgili soruşturma yürüten polis, saldırganlardan birinin yakalandığını, değer 5 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.