Yeni kampanya: Çocuk haklarını gündemin en üst sırasına ÇIKARALIM!

24 Ekim 2013

Dünya vatandaşları olan bizler tüm Birleşmiş Milletler üyelerini ayrı ayrı her çocugun haklarını korumaya dair verdikleri sözü tutmaları ve Çocuk Haklarına dair Sözleşme ve üç protokolunu uygulamaya çağırıyoruz.

Her gün her yerde çocuk hakları ihlal ediliyor. Bunun değişim gerekiyor. Çocuk haklarını koruyan anlaşmaları onaylanmasına katkı vererek çocuk haklarını ulusal gündemin en üst sırasına ÇIKARALIM — Tüm dünyadaki çocukların haklarını koruyan ve hakların korunmasını teşvik eden bütünsel yönetim sistemlerinde yaşamasını garanti edelim.

İmza kampanyamıza katılarak hükümetlerinize çocuk haklarını ulusal gündemin üst sıralarına taşımalarını söyleyin, çocukların hayatını değiştirin. www.UPChildRights.org

Ülkende değişimi başlatmak için İmzanı At

Bu imza kampanyası nasıl çalışacak?

*İmzalar ile birlikte çağrı metini tüm BM üye ülke hükümetlerine doğrudan ulaşacak, kendi vatandaşlarının ve dünyanın her yerinden diğer ülke vatandaşlarının hükümetlerden çocukların haklarına evrensel saygı ve koruma istediğini iletecek

*Bilgi ayrıca hükümetlerinizle doğrudan çalışan kurum ve kuruluşlara ulaşacak, bu imza kampanyasını kullanarak ülkelerimiz içinden ve dışında, ulusal ve uluslararası arenada hepimizin çocukları bir öncelik olarak gördüğümüzü söyleyeceğiz hükümetlerimize.

 

Not: Türkiye ÇHS Bireysel Başvuru İhtiyari Protokolu’nu henuz onaylamadı.