Yeni boşandığı eşini kurşun yağmuruna tuttu

29 Temmuz 2011

NTVMSNBC / 29.07.2011

Sultangazi’de 41 yaşındaki kadın 8 yıl evli kaldığı ve 17 gün önce boşandığı kocası tarafından sokak ortasında öldürüldü.

İSTANBUL – Müzeyyen Yanıkbaş ve Harun Tunç sekiz yıllık evliliklerinin ardından Mart ayından itibaren ayrı yaşamaya başladı. Daha önceki evliliklerinden birer çocukları bulunan çift, 12 Temmuz 2011 tarihinde ise boşandı.

Boşanmalarının ardından Bağcılar’da bir bekar evinde kalmaya başlayan Tunç, sabah 08:30 sıralarında eski eşinin oturduğu Cebeci Mahellesi’ne geldi.

Çanakkale Şehitleri Caddesi’nde işe gitmek için yürüyen Yanıkbaş’ı takip eden Tunç silahını çekerek eski eşinin üzerine kurşun yağdırdı. Talihsiz kadın kanlar içerisinde yere yığılırken Tunç ise bir taksiyle olay yerinden kaçtı.

Vücuduna 4 kurşun isabet eden Yanıkbaş sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti.

GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Eski eşinin oturduğu sokağa bir taksi ile gelen ve cinayeti işledikten sonra aynı taksiyle olay yerinden kaçan Tunç’u güvenlik kameraları saniye saniye kaydetti.

Kamera görüntülerinde taksiden inen Tunç’un karşıya geçmesi ve daha sonra eski eşini vurup koşarak taksiye binmesi gözüküyor.

Olayın ardından harekete geçen katil kocayı, Bağcılar’daki bekar evinde gözaltına aldı.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.