Yaşam savaşını kaybetti

17 Agustos 2011

 

Milliyet / 17.08.2011

 

Başka bir erkekle arkadaşlık yaptığı gerekçesiyle pompalı tüfekle vurulmuştu…

 

Kadir ÖZEN / İZMİR, (DHA)

 

İZMİR’in Tire İlçesi’nde, arkadaşı 21 yaşındaki M.A. tarafından başka bir erkekle arkadaşlık yaptığı gerekçesiyle pompalı av tüfeğiyle vurulan 16 yaşındaki S.B., tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.

 

Tire İlçesi’nde yaklaşık bir ay önce tartıştığı kız arkadaşı S.B. (16) tarafından meyve bıçağıyla karnından yaralanan M.A., (21) geçen çarşamba günü ilçedeki Tabakoğlu Parkı’nda pompalı tüfekle dehşet saçtı. Bir süre önce kendisini terk eden kız arkadaşı S.B.’nin, Tabakoğlu Parkı’nda eski erkek arkadaşı O.Y. ve diğer arkadaşlarıyla birlikte oturduğunu öğrenen M.A., evlerinde bulunan ruhsatsız pompalı av tüfeğini alıp motosikletle parka gitti.

 

DÖRT EL ATEŞ AÇTI
Eski kız arkadaşı S.B.’yi gören M.A., iddiaya göre, ‘Beni O.Y. için mi terk ettin’ diye sordu. Bunun üzerine genç kız da O.Y. ile arasında bir ilişki olmadığını, yalnızca arkadaş olduklarını söyledi. Bu sözleri inandırıcı bulmayan öfkeli genç, pompalı tüfekle 4 el ateş açtı. Karnından yaralanan S B.’nin arkadaşları, durumu sağlık ekiplerine ve polise bildirdi. Ambulansla Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırılan S.B., daha sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alınmıştı.

 

YEDİ GÜN DAYANABİLDİ
Olay yerinden motosikletiyle kaçan M.A., evinde saklanırken polis tarafından yakalanmıştı. Gözaltına alınan zanlının emniyetteki ifadesinde S.B.’nin kendisini terk edip başka bir erkekle birlikte olmasını gururuna yediremidiğini belirtip, ‘Başkasıyla çıkmasını kendime yediremedim, yaşananlardan pişmanım. Böyle olmasını istemezdim’ dediği öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen M.A. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 7 gündür tedavisi süren S.B., akşam saatlerinde, verdiği yaşam savaşını kaybetti. S.B.’nin cenazesinin yarın Tire’de defnedileceği öğrenildi.