Yasak bölgede yüzen 3 kardeş boğuldu

7 Temmuz 2012

 

NTVMSNBC/ 07.07.2012

 

İstanbul Eyüp’e bağlı Ağaçlı Sahili’nde denize girmenin yasak olduğu bölgede yüzerken insan kaçakçılarının batırdığı geminin parçalarına takılan 3 kız kardeş hayatını kaybetti.

 

İSTANBUL – Bahar, Elif, Narin Ulutekin kardeşler, İstanbul Eyüp’e bağlı Ağaçlı Sahili’nde denize girdi.

 

3 kız kardeş denize girmenin yasak olduğu bölgede yüzerken, jandarma ekiplerince yapılan operasyon sonucunda insan kaçakçılarının batırdığı geminin parçalarına takıldı.

 

Kıyıda bulunan vatandaşlar, Ulutekin kardeşleri kurtarmak için denize atladı.

 

Vatandaşların yardımıyla kıyıya çıkarılan Bahar Ulutekin jandarma aracıyla, Elif ve Narin Ulutekin ise ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Ancak Bahar, Elif ve Narin Ulutekin, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaşamını yitiren kız kardeşlerin hastaneye gelen yakınları da sinir krizi geçirdi.

 

‘BURADA ACİLEN ÖNLEM ALINMASI GEREKİYOR’
Boğulan kız kardeşlerden birini sahile çıkaran Ahmet Danacı, bölgede bu tür olayların sürekli yaşandığını söyledi.

 

Ağaçlı Köyü’nde oturduğunu belirten Danacı, ”Hemen hemen her hafta burada birileri boğuluyor. Yetkililerin önlem alması lazım. Hiç değilse burada bir ambulans bekletmeleri gerekiyor. Bugün burada boğulan kızlardan biri ambulans olmadığından jandarma aracıyla hastaneye götürüldü. Bir daha bu tür olayların yaşanmaması için bu duruma acilen bir çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

Maden alanı olduğu ve kum çekildiği kaydedilen alanda, denize girmenin yasak olduğunu belirten uyarı levhaları dikkat çekti.