‘Yakalanmazsa kızımı öldürecek’

8 Agustos 2012

 

Sabah / 08.08.2012

 

ADSIZ GÜNEBAKAN

 

B.P., 13 yaşında evlendirildi. Şiddet gördüğü eşinden kaçtı. Ancak bu kez bıçaklandı. Annesi, “Kızımı koruyun, yoksa öldürecek” diyor.

 

Gaziantep’te 13 yaşında evlendirilen, eşinden gördüğü şiddete dayanamayınca 2 yaşındaki oğlunu da alıp ailesine sığınan B.P. kocası Feridun Kaya tarafından bıçaklanmıştı. 17 yaşındaki çocuk gelinin annesi Hatice P. kızının tedavi gördüğü hastenede yanından bir an olsun ayrılmıyor. Feridun Kaya ise hala polis tarafından aranıyor.

HASTANE DE DE KORUMA YOK

Fotoğrafının çekilmesini istemeyen anne “Kızım bundan 4 yıl önce Feridun’la kaçtı. Daha çocuktu. Feridun kandırıp, kaçırdı. Sonra affettik. Feridun kızımı dövmeye başladı. Kızım bize her sığındığında eşi gelip, silah dayar, kızımı tehdit ederdi. Zorla geri götürürdü. Kaç kez şikâyetçi olduk ama kızımı tehdit edip, şikâyetleri geri aldırdı. Her türlü suçtan sabıkası var. Yardım istiyorum. Bu adam bulunmazsa gelip kızımı öldürür. Hastanede de koruma yok. Ne olur kızımı korusunlar. Kızımı bulamazsa bize saldırır. Çok korkuyoruz. Bir an önce yakalansın istiyoruz” diye konuştu.