Voleybolcu kıza facebook’ta korkunç tuzak

25 Ocak 2012

 

Milliyet / 25.01.2012

 

Adana’da, Facebook’ta tanıştığı 15 yaşındaki voleybolcu kıza tecavüz ettiği öne sürülen Ş.Ş., 30 yıl ağır hapis istemiyle yargılanacak.

 

Adana’da bir voleybol takımında oynayan 15 yaşındaki H.Ş., geçen yıl kasımayında sosyal paylaşımsitesi Facebook’ta S.Ş. ile tanıştı. İkilinin mesajlaşma ile başlayan arkadaşlıkları ilerledi. H.Ş., 30 Kasım2011’de spor salonuna antrenmana giderken S.Ş. ile karşılaştı. İkili konuşmak için kafeteryaya giderken, S.Ş. fikrini değiştirip H.Ş.’yi zorla harabe bir eve götürdü.

HARABE EVDE TECAVÜZ

 

S.Ş., Eve girmek istemeyen H.Ş.’yi tokatlayarak dövdükten sonra cinsel istismarda bulundu. Daha sonra, H.Ş.’yi antrenmanın yapıldığı spor salonunun önüne bıraktı. Antrenmana gitmeyip eve dönen H.Ş. durumu ailesine anlattı.

 

Ailesi de polise giderek S.Ş.’den şikâyetçi oldu. Cumhuriyet Savcılığı, yakalanıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan S.Ş. hakkındaki soruşturmayı tamamladı. H.Ş.’nin Adli Tıp’ta yapılan muayenesinde cinsel istismara uğradığı belirlendi. S.Ş. hakkında Adana 2’nci Ağır CezaMahkemesi’nde ‘çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlarından dava açıldı. Savcı, H.Ş.’ye tecavüz ettiği öne sürülen kuaför S.Ş.’nin 30 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

.