Valiliğin projesi bakanlıkça kabul edildi

7 Agustos 2013

Medya 73 / 07.08.2013

Van İl Müftülüğü tarafından hazırlanan “Erdemli Kadından Erdemli Topluma” isimli sosyal destekleme projesi, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildi.

VAN-Van Müftülüğü tarafından hazırlanan ve 1 Ağustos tarihinden itibaren başlayarak kadınların sosyal hayatın içerisinde çocukları ile beraber yer alabilmeleri hedeflenen proje, 234 bin lira bütçeye sahip olacak.

Çocuklar için oyun alanlarının bulunduğu, kadınların dini ve sosyal yönden kendilerini geliştirebilecekleri, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilecekleri, dinlenip sosyal çevre edinebilecekleri bir mekân oluşturulacak.

Van Müftülüğü, söz konusu proje ile aynı zamanda aile içi problemlerin en aza indirilmesi, kadına karşı şiddetin önlenmesi, aile içi iletişimin geliştirilmesi, kadınların çocuk gelişimi, çocuk hakları ve çocuk eğitimi gibi konularda bilinç seviyelerini yükseltmeyi temin etmek üzere seminerler, konferanslar, paneller, gezi programları ve benzeri çalışmalar yaparak toplumun temel problemlerine çözümler üretmeyi amaçlıyor. (Mehmet Aldemir – İLKHA)