Vahşi cinayet 8 yaşındaki çocuk sayesinde aydınlandı

28 Aralık 2011

 

Milliyet / 28.12.2011

 

Konya’nın Akşehir ilçesinde 3 yaşındaki kız çocuğunun darbedilerek öldürülmesiyle ilgili baba ile birlikte yaşadığı kadın tutuklandı. Kadının 8 yaşındaki oğlunun söyledikleri cinayeti aydınlattı.

Bbirkaç gün önce ailesi tarafından Akşehir Devlet Hastanesine kaldırılan H.Ş. (3) adlı kız çocuğu, yapılan müdahalenin ardından Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. H.Ş, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Vücudunda morluklar olan kız çocuğunun ölümünün şüpheli bulunması üzerine baba Murat Ş. ile birlikte yaşadığı Zehra K, gözaltına alındı.

Murat Ş. ve Zehra K’nin, olayla bir ilgileri olmadığını, küçük çocuk rahatsızlanınca hastaneye getirdiklerini söyledikleri öğrenildi.

Zehra K’nın ilk eşinden olan 8 yaşındaki oğlu M.K, annesinin H.Ş’nin başını duvara vurarak dövdüğünü söylediği öğrenildi.

Polisteki işlemlerinin ardından Akşehir Adliyesine sevk edilen Murat Ş. ile Zehra K. tutuklandı.

Yaklaşık bir yıl önce Murat Ş’den boşanan ve kızının ölüm haberiyle gözyaşlarına boğulan Özlem Y, hastanede yaptığı açıklamada, kendisinin başka bir ilde yaşadığını anlattı.

Kızının merdivenden düştüğü haberini alır almaz Konya’ya geldiğini anlatan Özlem Y, tek çocuğunun darbedilerek öldürüldüğü bilgisini aldığında adeta dünyasının başına yıkıldığını söyledi.