Üçüzler yardım bekliyor

1 Mart 2014

Üçüzler yardım bekliyor

Bir kız bebek beklerken üçüz erkek çocukları olan Siverekli aile, mama ve bez ihtiyaçlarını karşılayamayınca, hayırseverlerden yardım istedi…

Milliyet, AA, DHA, 1 Mart 2014

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan Ahmet ve Mevlide Üstepeli çifti, kız bebek beklerken üçüz erkek çocukları dünyaya gelince sevinç ve şaşkınlığı bir arada yaşadı.

40 gün önce dünyaya gelen üçüzlerine Baver, Rüzgar ve Barış isimlerini koyan çift, şimdi ekonomik nedenlerden dolayı bebeklerine bakabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor. Siverek’te bir berberin yanında kalfalık yapan 38 yaşındaki Baba Ahmet Üstepeli, sigortasız çalıştığını ve kirada oturduklarını belirtti.

Mama, bez desteği istedi
10 yıldır evli olan Üstepeli çiftinin en büyüğü 9 yaşında 3 erkek çocuğu daha var. Hamileliği süresince kontrole gitmediğini söyleyen Mevlide Üstepeli, üçüzlerinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Şimdi 6 erkek çocuğumuz oldu. Üç çocuğa bakmakta zorlanırken, üçüzler dünyaya geldi. 40 günlük olan üçüzlerin mama ve bez ihtiyacını karşılamakta zorlanıyoruz. Evimiz kira, gelirimiz düşük. Üçüzlerimize iyi bakabilmek için yetkililerden ve hayırseverlerden destek bekliyoruz” dedi.