Tüp bebek tedavisi için geldi; kolu kesildi

4 Temmuz 2011

ntvmsnbc ve Ajanslar

KONYA – Saime Kayan’ın eşi Hüseyin Kayan, yanlış iğne yapıldığını iddia ettiği hastanenin önüne, bir poşet içine koyduğu eşinin kesilen koluyla geldi.

Kayan, eşinin hastanede yapılan tedavisinin ardından kolunun şiştiğini, hastaneye bir kaç defa gelmelerine rağmen doktorların durumun normal olduğunu söylediklerini ve kendilerini taburcu ettiklerini ileri sürdü.

“HASTANEYE EŞİMİ 12 YILDIR HASRETİNİ ÇEKTİĞİM BEBEK İÇİN GETİRDİM, ONLAR BANA KOLUNU VERDİLER”
Eşinin her şey normal diyerek hastaneden taburcu edildiğini savunan Kayan,”Eşimin koluna müdahale için 36 saat geç kalındığı tespit edildi. Biz o süreçte bu hastaneye 2 defa geldik. Bize ‘her şey normal’ deyip gönderdiler. Normal olan bu mu? Ben bu hastaneye eşimi 12 yıldır hasretini çektiğim bebek için getirdim. Ama onlar bana eşimin kolunu verdiler” diye konuştu.

Kayan, söz konusu hastanenin, eşinin Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevki için ambulans vermediğini de ileri sürdü.

Eşinin tedavisini üstlenen doktor için yasal süreci başlattığını ifade eden Kayan, şunları kaydetti:

”Eşimin bu hale gelmesine sebep olan doktor bana ‘benim 500 milyar değerinde sigorta şirketim var. Bana bir şey olmaz’ diyor. Ben soruyorum. Senin 500 milyarlık sigortan benim eşimin bir kolu, bir parmağı eder mi? Ben bu kolu ne yapayım şimdi.”

Kolu gömeceğini anlatan Kayan, eşinin kolunun kesildiğinden henüz haberi olmadığını, öğrenince nasıl bir tepki vereceğini bilemediklerini sözlerine ekledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Konya’da tüp bebek tedavisi için gittiği özel hastanede serum tedavisinde iğnenin damar yerine kasa yapılması sonucu sol kolunun kangren olduğu iddia edilen Saime Kayan, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görüyordu.