Torunu Arda’yı kurtarmak isterken öldü

20 Mayıs 2011

NTVMSNBC / AA / 20.05.2011

5 yaşındaki torunu Arda’yı kurtarmak için foseptik çukurun giren 67 yaşındaki Ahmet Yücelmas, hayatını kaybetti. Çocuk, itfaiye tarafından kurtarıldı.

ANTALYA – Fener Mahallesi’ndeki Saraçoğlu Sitesi’nde oturan Ahmet Yücelmas, aynı sitede bulunan torunları 7 yaşındaki Azra ve 5 yaşındaki Arda ile oyun oynamak için bahçeye indi.
Dede ve torunlarının top oynadığı sırada Arda’nın üzerine çıktığı beton kapak kırılınca küçük çocuk foseptik çukuruna düştü. Yaşlı adam da torununun arkasından foseptik çukuruna indi.
Azra’nın anne ve babasından yardım istemesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri küçük çocuğu kurtarırken, Ahmet Yücelmas’a ulaşamadılar.

Yaklaşık 2 saat süren çalışma sırasında foseptik çukuru vidanjörle boşaltıldı. Kendisini çelik halata bağlayarak çukura inen bir itfaiye eri, yaşlı adamın cesedine ulaşarak, çıkarmayı başardı. Ahmet Yücelmas’ın cesedi Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

İtfaiyenin çalışmalarını takip eden Sinan ve Betül Seçer çiftinin sürekli ağladıkları görüldü. Medical Park Hastanesi’ne kaldırılan Arda Seçer’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.