Telefonla çağırıp ayağından vurdu!

12 Ekim 2009

 

Milliyet / 12.10.2009

 

Samsun’da 16 yaşındaki A.C., aralarında kız meselesi yüzünden anlaşmazlık olan 14 yaşındaki D.T.’yi telefon edip çağırdığı yerde ayağından vurdu. A.C. ve yanındaki arkadaşı E.Ö., polis tarafından yakalandı. A.C.’nin dün akşam da bir kişiyi kuru sıkı tabancayla yakın mesafeden ateş ederek elinden yaraladığı belirtildi.
 Merkez İlkadım İlçesi’nde akşam saatlerinde meydana gelen olayda, A.C., aralarında kız meselesi yüzünden anlaşmazlık bulunan D.T.’ye telefon ederek Bahçelievler Mahallesi’ndeki Alparslan İlköğretim Okulu’nun önüne çağırdı. Buluşmaya, yanında arkadaşı E.Ö. ile birlikte giden A.C., çıkan tartışmada ruhsatsız tabancayla ateş ederek D.T.’yi sağ bacağından vurdu.

Olaydan sonra kaçmaya çalışan 2 kişi, kısa sürede polis tarafından yakalandı. D.T. ise Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın Çocuk Şube ekiplerince devam ettiği açıklandı.

Öte yandan gözaltına alınan A.C.’nin hırsızlık, gasp ve yaralama suçlarından çok sayıda suç kaydının olduğu, ayrıca dün akşam da bir kişi kuru sıkı tabancayla yakın mesafeden ateş ederek elinden yaralamak suçundan arandığı belirtildi.