Tek araçlık yer kalmış ‘bin’ demişler

17 Mart 2014

Tek araçlık yer kalmış ‘bin’ demişler

Radikal, İSTANBUL /DHA, 17/03/2014
http://www.radikal.com.tr/turkiye/tek_araclik_yer_kalmis_bin_demisler-1181578

Sirkeci’de 5 yaşındaki bir çocuğun ölümü, üç kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan arabalı vapur faciasında kaptan dahil üç kişi serbest bırakıldı.

Arabalı vapura binerken denize düşen araçta hayatını kaybeden 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz dün son yolculuğuna uğurlandı. Kaza sırasında aracı kullanan anne Ebru Güleren Yılmaz ile baba Aydın Yılmaz güçlükle ayakta durdu.
Acılı aileyi, anne Ebru Yılmaz’ın makyöz olarak görev yaptığı Karadayı dizisi oyuncuları Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ile Barış Falay, Nihat Altınkaya, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Cansu Dere’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isim yalnız bırakmadı.

Kaza sırasında araçta bulunan anne ve teyzeyle konuştuğunu belirten aile fertlerinden Ali Rıza Alkan olayın nasıl geliştiğini “Vapurda bir arabalık yer var. Anneye ‘bin’ demişler. Bir arabalık yere girmekte kararsız kalıyorlar. Daha sonra karar veriyorlar. Arabalı vapura binerken ön tekerlek arabalı vapurda, arka tekerlek limanda kalıyor. O sırada arabalı vapur hareket ediyor. Ve kesinlikle vapurun kapağı, güvenlik kapağı kalkmadan hareket ediyor. Hareket edince araba arka üstü denize düşüyor”diye anlattı.

Ece Su Yılmaz, daha sonra gözyaşları arasında Büyük Halkalı Kabristanı’nda toprağa verildi.

İDO da dün yaptığı açıklamada olayla ilgili kamera görüntülerinin yetkililere teslim edildiğini belirtti.
Kaptan serbest

Olayla ilgili olarak gemi kaptanı dahil üç kişi ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçlamasıyla sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Gemi kaptanına yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

Bergüzar Korel: Peşini bırakmayacağız

Oyuncu Bergüzar Korel, 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü tweet’lerine yansıttı.
Dizilerde kamera arkasında çalışan Ebru Güleren Yılmaz ve ölen kızını yakından tanıyan ünlü oyuncu Twitter‘dan olay için “görünmez kaza” diyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’e tepki gösterdi. Korel “Bu görünmez bir kaza değil. Senkron hatası da değil. Bu olayın peşini bırakmayacağız” diye yazdı. Başkan Aydıner kazanın ağır yaralısı Şaziye Güleren’in tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret etmiş, çıkışta da şöyle konuşmuştu: “ Şu anda yoğun bakımda, Bu 24 saatlik süreyi atlattığı zaman sağlığına kavuşacağı kanaatindeyim. Ben kendisine acil şifalar diliyorum. Bunlar görünmez kazalar, oluyor böyle şeyler.”