TEGV’e canlı yayında 50.000 çocuk için eğitim desteği

23 Haziran 2011

DHA / 23.06.2011

Ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV, 22 Haziran 2011 Çarşamba gecesi Kanal D’de gerçekleştirdiği özel yayında 3 milyon TL’ye yakın bağış topladı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), izleyenleri destek olmaya çağıran özel yayını Kurumsal İletişim Sponsoru Kanal D desteğiyle Cem Davran ve Ezgi Mola’nın sunuculuğunda dün gece gerçekleştirildi.

“1 SMS TEGV’e destek! 6 SMS Bir Çocuğun Geleceği Demek!” sloganıyla eğitime ve çocukların geleceğine destek çağrısı yapılan programa, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu, Uğur Dündar, Saba Tümer, Deniz Çakır, Mert Fırat, Emre Karayel, İrfan Değirmenci, Emre Altuğ, Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası, Saadet Işıl Aksoy, Zara, Bengü, Redd, Esra Dermancıoğlu ve Burcu Esmersoy katıldı.

2 saat süren canlı yayında TEGV’e 75.000 SMS desteği geldi. Program sonunda SMS’lerle birlikte elde edilen toplam 3 milyon TL civarında bağış taahüdü ile yaklaşık 50.000 çocuğun eğitimine destek olunacak.

TEGV’e katkıda bulunmak isteyenler faturalı ve faturasız cep telefonlarından 3353’e kısa mesaj atarak 10 TL bağışta bulunabilirler. Bir çocuğun TEGV’deki bir yıllık eğitimine destek olmak isteyenler ise 6 SMS (60 TL) göndererek bir çocuğun daha geleceğe umutla bakmasını sağlayacaklar.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın temel eğitimlerini tamamlayıcı, ders saatleri içinde ve dışında çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde 12 Eğitim Parkı, 52 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Gezici Öğrenim Birimi) ve 2 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana bir milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini binlerce gönüllüsünün desteği ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile uluslararası kuruluşların da dikkatini çeken Eğitim Gönüllüleri 2003 yılı içinde Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation-IYF) ile çalışmaya başladı. Eğitim Gönüllüleri ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

DHA