Tecavüz zanlıları serbest kaldı

24 Nisan 2013

 

Milliyet / 24.04.2013

 

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde görme ve zihinsel engelli 16 yaşındaki N.K. adlı kız ile 20 yaşındaki ağabeyi S.K.’ya tecavüz ettikleri iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan 5 kişi, savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)

 

İddiaya göre, 34 yaşındaki T.Y., aynı mahallede oturan görme ve zihinsel engelli N.K.’ya, götürdüğü evinde tecavüz etti. Daha sonra T.Y.’nin arkadaşları 36 yaşındaki D.A. ve 28 yaşındaki T.K.’nın da küçük kıza tecavüz ettiği öne sürüldü. Kız kardeşine tecavüz edildiğini öğrenen 20 yaşındaki S.K., konuşmak için T.Y.’nin evine gittiğinde, kız kardeşine tecavüz eden 3 kişi tarafından önce dövüldü, ardından da fiili livata yoluyla tecavüze uğradı. Şüpheliler küçük kızı ve ağabeyini tecavüz olayını kimseye anlatmamaları için tehdit etti.

 

Olaydan sonra aile Edirne’ye taşındı. Bir süre sonra kızlarına ve çocuklarına tecavüz edildiğini öğrenen aile, şüphelileri arayarak hesap sormak istedi. Bunun üzerine T.Y. ve D.A. Edirne’ye geldi. şüphelilerin Edirne’ye gelmesi üzerine aile polise haber vererek şikayetçi oldu. Soruşturma kapsamında Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen N.K.’da tecavüz bulgusu tespit edildi, ağabey S.K.’nın da fiili livata yoluyla tecavüze uğradığı belirlendi. T.Y. ve D.A. ile şüpheliler 17 yaşındaki M.A., 15 yaşındaki M.A. ve 25 yaşındaki T.K. gözaltına alındı.

 

Polisteki ifadelerinin ardından Çorlu Adliyesi’ne sevk edilen 5 şüpheli, savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.