Taş sandılar kafasından kurşun çıktı

16 Mayıs 2011

Milliyet / 15.05.2011

DİYARBAKIR, (DHA)-

DİYARBAKIR’da evinin önünde oynadığı sırada başına isabet ettiği taşla yaralandığı zannedilerek hastaneye kaldırılan 6 yaşındaki Sakine Güler’in kurşunla yaralandığı ortaya çıktı. Beyin zarı yırtılan ve yoğun bakımda tedavisi süren küçük kızın ailesi ise, polisin soruşturma yapmadığını ileri sürdü.

Olay, Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Sento Caddesi’nde 11 Mayıs günü meydana geldi. Evinin önünde oynarken bir anda yere yığılan 6 yaşındaki ana sınıf öğrencisi Sakine Güler’in başı kanamaya başladı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine, gelen baba Abdulkadir Güler, başının taşla yaralandığını zannettiği kızını Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürdü. İlk müdahalesi burada yapılan ve yarası kanca ile kapatılan küçük Sakin’e daha sonra Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Güler’in baş röntgeni çekilince mermi çekirdeği isabet ettiği belirlendi. Beyin zarı yırtılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Sakine Güler’in, başındaki mermi çekirdeğinin çıkarılıp çıkarılmayacağına ise, hafta içinde yapılacak muayeneden sonra karar verilecek.

BABA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sakine’nin ailesi, polisin soruşturma yapmadığını öne sürdü. Polisin soruşturma başlatmadığını ileri sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulunan Abdulkadir Güler, “Ben başını kırıldığını zannediyordum, başı kanıyordu. Önce çocuk hastanesine götürdüm kanca attılar, sonda pansuman yaptılar. Doktor eve gönderecekti ki, sonra vazgeçti. Devlet hastanesine sevk etti. Orada röntgen çekilince kafada mermi olduğu ortaya çıktı” dedi.

Güler, hastane polisinin isim ve soy isimlerini aldığını daha sonra kimsenin ilgilenmediğini iddia ederken, şöyle devam etti:

“Hiç kimse gelip sormadı, soruşturmadı. Emniyet’e başvurduk. Sadece ’Gelip bakmışlardır, olay yeri inceleme gelmiştir. Çocuk taburcu olsun sonra bakarız’ dediler. Ben bu olayın soruşturulmasını istiyorum.”

Gazetecilerin soruları üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri iddiaların ve olayın araştırılacağını söyledi.