Taciz iddiasıyla yakalandı

2 Ekim 2012

 

DHA / 02.10.2012

 

KOCAELİ’nin İzmit, Çayırova, Gebze ilçeleri ile İstanbul’da kendisini polis olarak tanıtarak yaşları 9-14 arasında değişen kız çocuklarına elle tacizde bulunduğu iddia edilen 30 yaşındaki İbrahim İ. gözaltına alındı.

 

İZMİT (Kocaeli), (DHA)

 

Son olarak İzmit’in Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde yaşları 18’den küçük iki kızkardeşe kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, çeşitli sorular sorup onları korkuttuktan sonra elle cinsel tacizde bulunmaya çalıştı. Şikayet üzerine bir güvenlik kamerasında eşkali belirlenen zanlıyı araştırmaya başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, aynı eşkaldeki kişinin İzmit’in yanı sıra Çayırova, Gebze ve İstanbul’un bazı semtlerinde de aynı yöntemle küçük yaştaki kızları taciz ettiğini tesbit etti.

Yakalanması için 15 ayrı ekip oluşturan polis, sonunda adının İbrahim İ. olduğu anlaşılan tacizciyi İzmit’te yakaladı. Polisin verdiği bilgiye göre, gözüne kestirdiği çocuklara polis olduğunu söyledikten sonra, onların anne ve babalarını veya diğer yakınlarını öldürmekle tehdit edip elle cinsel tacizde bulunuyordu. Zanlının bu şekilde İzmit’te 6, Çayırova’da 7, Gebze’den 1 ve İstanbul Pendik’te 9 kız çocuğunu taciz ettiği öğrenildi. Çocukların da teşhis ettiği İbrahim İ. Kocaeli Adliyesi’ne sevkedildi.