Söke’de Çocuklar Hakları İçin Yürüdü

17 Kasım 2012

 

Haberler / 17.11.2012

 

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Söke’de Söke Belediyesi öncülüğünde Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen etkinlikler yürüyüş ile devam etti.

 

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Söke‘de Söke Belediyesi öncülüğünde Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen etkinlikler yürüyüş ile devam etti. Çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerin de katıldığı yürüyüşe Söke Belediye Bandosu eşlik etti.

 

Çocuklar ve kendilerine destek veren büyükleri ile Hükümet Meydanında buluştu. Günün anlamına ilişkin Söke Çocuk Meclisi Başkanı Nisa Neretva yaptığı konuşmada; “20 Kasım ülkemizin de içinde bulunduğu 191 ülke tarafından imzalanan Dünya Çocuk Hakları Günüdür. Nerede doğduklarına, ırklarına, dini inançlarına bakılmaksızın bütün çocuklara toplumların üyeleri olmaları, görüşlerini dile getirip, başkaları tarafından dinlenmeleri için gerekli fırsatlar verilmeli, hakları tanınmalıdır. Dünya üzerinde tüm çocuklar eşit haklara sahiptir. İzler duygu ve düşüncelerimizi özgürce dile getirebilmek, toplumda önemli bir role sahip olduğumuzu belirtmek ve tüm haklarımızı en iyi şekilde savunmak amacıyla Söke kent Konseyi Çocuk Meclisi olarak bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Burada sadece Söke‘de yaşayan değiş, tüm dünya çocuklarının haklarını korumak ve varlığımızın önemini belirtmek için buradayız. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yapılan konuşmanın ve okunan şiirlerin ardından Hükümet Meydanından başlayan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü yürüyüşü İstasyon Caddesi, Park Sokak ve Aydın Caddesi güzergahından yine Hükümet Meydanında son buldu. Ellerinde pankartlar taşıyan çocuklar yürüyüş sırasında çocukların hakları ve çocukların korunmasına yönelik mesaj verdi. Ev ve işyerlerinde vatandaşların alkışlarla destek verdiği yürüyüşte, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününe dikkat çekildi. Yürüyüş sırasında Söke Kadın Meclisi üyeleri vatandaşlara çocuk haklarını anlatan broşürler dağıttı. – AYDIN