Sokakta oynayan çocuklar el bombası buldu

27 Haziran 2013

Milliyet / 27.06.2013

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’nde çocukların sokaktan getirdiği el bombalarını fark eden aile polise haber verdi. 2 el bombası, uzmanlar tarafından incelemeye alındı.

Reyhanlı’nın Bahçelievler Mahallesi 305 Sokakta oynayan çocuklar, yabancı gördükleri cisimleri de yanlarına alarak evlerine götürdü. Aile, çocukların elindeki el bombalarını fark edince, durumu polise haber verdi.

El bombalarının bulunduğu eve giden polis, çevrede güvenlik önlemleri aldı. Antakya’dan gelen bomba imha uzmanları, bombaları incelemeye alırken, evin etrafındaki siviller de güvenlik çemberi dışına çıkartıldı.

Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan da olay yerine geldi. Bomba imha uzmanları, evdeki incelemenin ardından el bombalarını da alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına geçti.
Çocuklarının bombaları getirdiğinde önce ne olduğunu anlamadığını söyleyen anne Emine Şanverdi, “Evin yakınındaki bir inşaattaki ustaya sordum. Oda el bombası olduğunu söyleyince çocukların bulduğu yere bıraktım. Bu sırada eşimde eve gelmişti. Polisi arayarak durumu bildirdik” dedi.