‘Sizleri düşünerek biz de üşüyoruz’

13 Aralık 2011

 

NTVMSNBC / 13.12.2011

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde eğitim gören çocukların yazdığı duygu dolu mektuplar, Van’daki depremzede çocuklara ulaştırılması amacıyla gönderilen kışlık kıyafetlerin ceplerine yerleştirildi.

AA

 

SAKARYA – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Van’daki depremzedelerin ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla kışlık kıyafetler ve elektrikli ısıtıcılardan oluşan bir tır dolusu malzemeyi Van’a gönderdi.

Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki çocuk kulüplerinde eğitim gören çocuklar da Van’daki depremzedeler için hissettiklerini mektupların satırlarına döktü. Minik ellerin yazdığı mektuplar depremzedelere moral sağlamak amacıyla, kendilerine hediye edilecek olan kışlık kıyafetlerin ceplerine yerleştirildi.

 

Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Davut Yüce, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun talimatları doğrultusunda Van’a ikinci etap yardım malzemesi gönderdiklerini söyledi.

”Van’daki kardeşlerimiz üşümesin” sloganıyla düzenlenen kampanyada toplanan ve belediyenin imkanlarıyla satın alınan kabanlar ve elektrikli ısıtıcıların bulunduğu bir tır dolusu yardım malzemesinin çocuklara ulaştırılacağını ifade eden Yüce, ”Depremzedelerin yanaklarında oluşacak bir tebessüm, içimizi ısıtacaktır. Gelişim merkezinde eğitim gören çocukların Van için yazdıkları mektupları kışlık kıyafetlerin ceplerine koyduk. Çocuklarımız duygu dolu satırlarla Van halkının acılarını paylaştı” dedi.

 

İŞTE O SATIRLAR
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki çocuk kulüplerinde eğitim gören çocukların yazdığı duygu dolu mektuplardan birinde şu ifadelere yer veriliyor:

 

”Sevgili arkadaşım ilk olarak sizlere ‘geçmiş olsun’ diyorum. Sizin yanınıza gelip yardım etmek isterdim. Sıkıntılarınızı paylaşmayı çok istiyorum ama ne yazık ki size yardım edebileceğim tek şey dua. İnşallah en yakın zamanda evinize, sıcak yuvanıza kavuşursunuz. Bizler de burada daha önce depremi yaşadık ve aynı sıkıntıları bizler de burada gördük. Allah’ın yardımıyla bu sıkıntıların hepsi bitecek. Dualarınızı eksik etmeyin. Bizler de anne ve babalarımız, sizin için dua ediyoruz.”

Bir diğer mektup da ise şu satırlar yer alıyor:

 

”Sevgili Vanlı kardeşlerim, bu mektubu içini ısıtmak için yazıyorum. Bizler de depremi yaşamıştık, bu yüzden yaşadıklarınızı ve hissettiklerinizi çok iyi biliyoruz. Buralarda havalar çok soğuk olmasa da sizleri düşünerek biz de üşüyoruz. Moralinizi yüksek tutun, bugünler geçecek ve hep birlikte güzel günler göreceğiz. Sizleri seviyoruz, umarım günün birinde karşılaşır ve görüşürüz.

 

Sizin acılarınızı anlıyoruz. Bu yüzden size hediye göndereceğiz. Sizi çok seviyorum. Depremi yaşamasam bile sizi anlıyorum. Sizlere destek olacağız. Sizi çok güzel günler bekliyor.”