Şişme oyun parkı çocuklarla birlikte denize uçtu

29 Temmuz 2012

 

Radikal / 29.07.2012

 

Kastamonu’nun Çatalzeytin İlçesi’nde aniden çıkan şiddetli fırtınanın etsisiyle bir kafenin yanında bulunan şişme oyun parkı, içinde eğlenen çocuklarla birlikte denize uçtu.

Doğan ÖZBAY

ÇATALZEYTİN – Çatalzeytin merkez Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Hisarkafe’nin yanında bulunan oyun parkında dün saat 23.25 sıralarında meydana geldi.

Belediye tarafından yap-işlet-devret modeliyle işletmeciliğini 1 yıldan bu yana sürdüren Fikret Çetin’e ait ’Hisar Kafe’ye iftardan sonra dinlenip, çocuklarını da eğlendirmeye getirdi. Aileler Hisar Kafe içinde oturup dinlenirken, çocukları şişme oyun parkına oyun oynamaya başladı. Ancak aniden çıkan şiddetli fırtına sonucu Hisar Kafe yanında bulunan şişme oyun parkı, içindeki çocuklarla birlikte sahilde bulunan Karadeniz’e uçtu.

Fırtına nedeniyle Hisar Kafe’nin elektrikleri de kesildi.

Çocuklarının Şişme Oyun Parkı içinde denize uçtuğunu gören aileler feryat ederken, çalışanlarla birlikte çevredekiler büyük telaş içinde çocuklarının kurtarılması için deniz kenarına koşuştu. Şişme Oyun Parkı içinde bulunan çocuklardan 4 yaşındaki Esen Eylül Demir, 6 yaşındaki Enes Efe Demir, 8 yaşındaki Yusuf Efe Öztürk ve 5 yaşındaki Elif Çelik. Kafe çalışanları, aileleri ve çevrede bulunanların yardımı ile denizden çıkartıldı.

Çocuklar ambulanslarla Çatalzeytin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çocuklardan kolu kırılan Yusuf Efe Öztürk Kastamonu Devlet Hastanesi’ne, Esen Eylül Demir ise İnebolu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Vücutlarında herhangi bir yara izi rastlanmayan Enez Efe Demir ile Elif Çelik Çatalzeytin İlçe Hastanesi’nde bir süre gözetim altında tutuldu, gece 02.00 sıralarında taburcu edilerek evlerine gönderildi.

Çocukları deniz kenarında şişme oyun parkından kurtaran Ertunç Şen, “Şiddetli bir fırtına sonucu her şey aniden gelişti. Bu sırada çocukların şişme oyun parkı içinde olması sonucu deniz kenarına koşuştum. Deniz kenarında bulunan setin üzerinden atlayıp, çocukları kurtarmaya çalıştım” dedi.

Şiddetli fırtına sonucu denizde kayıp çocuklar olabileceği ihtimaline karşı önlem alınıp, aramalar yapıldı. Ancak gündüz saatlerinde de yapılan tespitler sonucu herhangi bir kayıp kişi olmadığı anlaşıldı. (dha)