“Sevgiye Uzanan Eller” Projesi

16 Mayıs 2013

 

Mynet Haber / Adana / 16.05.2013

 

“Sevgiye Uzanan Eller” projesi kapsamında, kent genelindeki çeşitli ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro oyunları 3 gün boyunca sahnelenecek.

 

Adana Devlet Tiyatrosu’nda yapılan yazılı açıklamaya göre, Adana Valiliği tarafından hazırlanan projenin tiyatro ayağı, 21-23 Mayısta öğrencilerin hazırladığı tiyatro oyunlarının Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenmesiyle gerçekleştirilecek.

 

Projeyle, kent genelinde, özellikle yoğun göç alan gecekondu bölgelerindeki ilköğretim çağında bulunan çocuk ve gençleri sanatsal faaliyetlere yöneltmek, estetik ve düşünsel yönden daha sağlıklı bir hale gelmelerini sağlamak, aralarında kaynaşma ve bütünleşmeyi arttırmak ve istismar edilmelerini önlemek hedefleniyor.

 

21 Mayıs Salı günü, Seyit Ali Onbaşı, Abdurrahim Karakoç, Mehmet Ali Yılmaz ilköğretim okulları, 22 Mayıs Çarşamba günü Gülbahçesi ilköğretim okulu ile Anadolu Ortaokulu, 23 Mayıs Perşembe günü de Cafer Recai Gizer ve 125. Yıl ilköğretim okulları öğrencileri hazırladıkları tiyatro oyunlarını sahneleyecek. Oyunların ardından ise TEGV tarafından hazırlanan UNESCO Çocuk Hakları konulu tiyatro oyunu perde açacak.

Muhabir: İbrahim Erikan