Şehit çocuklarına ücretsiz eğitim

27 Haziran 2011

NTVMSNBC / 27.06.2011

THK Üniversitesi, şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin çocukları için önemli bir fırsat sunuyor.

İSTANBUL – Türk Hava Kurumu Üniversitesi, terörle mücadele kapsamında şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin çocuklarına ücretsiz eğitim imkanı sağlayacak.

THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Yıldırım, ”Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği yavrularımıza karşı bu ülkede yaşayan her kurum ve kuruluşun sorumlulukları var. Türk Hava Kurumu Üniversitesi olarak bu sorumluluğumuzun bilinciyle bir karar aldık. Şehitlerimizin acılarının tamamıyla unutulmasının mümkün olmadığının bilincindeyiz, ancak bu acının biraz hafifletilmesi konusunda bir katkımızı olursa bundan onur duyarız” dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ise bu öğrencilerin üniversiteden mezun olduktan sonra kısa bir süre içinde rahatlıkla iş bulabileceklerini belirterek, şehitlere olan vefa borcunun küçük bir kısmının da bu şekilde yerine getirileceğine inandığını ifade etti.