Şanlıurfa’daki çocuk gelin dramı büyüyor

26 Agustos 2011

Ensonhaber / 26.08.2011

Hastaneye başvuran yaşları 14 ile 16 arasında değişen 3 kızın hamile olduğu ortaya çıktı.
Şanlıurfa’da, dün hastaneye başvuran yaşları 14 ile 16 arasında değişen 3 kızın hamile olduğu ortaya çıktı. Doktorların şikayeti üzerine, hamile kızların birlikte yaşadığı kişiler gözaltına alındı.

AKRABASI GÖZALTINA ALINDI

Dün akşam saatlerinde, sancıları artan 14 yaşındaki K.A., yakınları tarafından otomobille Akçakale Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan kontrolde hamile olduğu ortaya çıkan K.A.’nın durumu doktorlar tarafından polise bildirildi. Doktorların başvurusu üzerine harekete geçen polis, ifadesine başvurdukları K.A.’nın, 1 yıldır birlikte yaşadığı akrabası 23 yaşındaki Mehmet K.’yı gözaltına alındı.
Dün gece Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’ne getirilen 15 yaşındaki F.G.’nin de yapılan muayenesinde hamile olduğu saptandı. Doktorların durumu bildirmesinin ardından hastaneye gelen jandarma F.G.’nin ifadesine başvurdu. F.G. ifadesini alan jandarmaya, 20 yaşındaki Abdullah K. ile 1 yıl önce dini nikah kıydıklarını ve birlikte yaşadıklarını söyledi. F.G. yakınlarına teslim edilirken, birlikte yaşadığı Abdullah K. ise merkeze bağlı Sağlık Köyü’nde gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINANLAR ADLİYEDE

Yine dün gece hastaneye getirilen 16 yaşındaki F.D.’nin de hamile olduğu belirlendi. Muayenenin ardından doktorlar, durumu jandarmaya bildirdi. Şikayet üzerine hastaneye gelen jandarmanın ifadesine başvurduğu F.D., akrabası olan 27 yaşındaki İsmail İ. ile kendi rızası ve ailelerinin onayıyla dini nikahlı olarak birliktelik yaşadığını söyledi. Harekete geçen jandarma, Harran’a bağlı Büyüktürbe Köyü’ne giderek, İsmail İ.’yi gözaltına alındı.

Gözaltında sorgulanan şüpheliler, ‘reşit olmayanlarla cinsel ilişki kurmak’ suçundan adliyeye sevk edilecek.