“Sanat Otobüsü” Yeniden Yollarda

29 Temmuz 2009

Haberler / 27.07.2009

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Otobüsü, yenilenmiş haliyle ilk gösterisini Türkiye Eğitim Gönüllüleri Eğitim Parkı’nda yaptı.

Yaklaşık 6 yıldır İzmirli çocuk ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve yüz binlerce İzmirli’ye ulaşan Gezici Sanat Otobüsü, bu defa ESHOT Genel Müdürlüğü atölyelerinde dizayn edilen yepyeni bir araçla yoluna devam ediyor. Sahnesi daha geniş olarak tasarlanan yeni otobüsün ilk durağı İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çiğli Eğitim Parkı oldu. Yaz kursuna katılan öğrenciler, üzeri sanatçı figürleri ile süslenen yeni Gezici Sanat Otobüsü’nde sergilenen müzik dinletisi ve “Düşüne Taşına” adlı çocuk tiyatrosunu büyük bir zevkle izlediler. Soru- cevap şeklinde çocuklarla konuşan tiyatro sanatçıları, sergiledikleri oyunları ile minik öğrencileri hem düşündürüp hem de eğlendirdiler.

Sanat etkinliklerini daha geniş kitlelere yaymak, etkinliklere ulaşmakta zorluk çeken kentlilerin ayağına götürmek için hizmet veren Gezici Sanat Otobüsü, önümüzdeki ekim ayından itibaren ilköğretim okulları ile liselerde gösterilerine devam edecek. (ANKA)