Şampiyonluk kutlamaları can aldı

24 Mayıs 2011

Hürriyet / 24.05.2011

Sefa KIDIK/İSTANBUL (DHA)

Fatih’te Fenerbahçe’nin şampiyonluk kutlamalarını izlemek için pencereden dışarı bakan çıkan 18 yaşındaki Habip Koyunbakan (18), rastgele havaya ateş edilmesi sonucu gözüne isabet eden kurşunla yaşamını yitirdi.

Hamallık yaparak geçimini sağlayan Koyunbakan’ın da Fenerbahçe taraftarı olduğu ortaya çıktı.
Olay, dün akşam saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Şanlıurfa’dan 6 ay önce çalışmak için İstanbul’a gelen ve Fatih Kumkapı’daki akrabalarının yanında kalan Habip Koyunbakan, Fenerbahçe’nin şampiyonluk kutlamalarını izlemek için evin penceresine çıktı. Bu sırada, kimliği belirsiz kişilerce havaya rastgele ateş edilen bir tabancadan çıkan kurşun Koyunbakan’ın sol gözüne isabet etti. Evin içine düşen Koyunbakan’ın başından vurulduğunu anlayan yakınları polis ve sağlık ekiplerinden yardım istedi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmak istenen Koyunbakan, yolda yaşamını yitirdi. Olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı.
Koyunbakan’ın cenazesi, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak, ailesinin yaşadığı İzmir Torbalı’ya gönderildi.