Saliha’yı öldüren ihmal

30 Nisan 2012

 

Milliyet / 30.04.2012

İstanbul Beylikdüzü’nde korkunç bir ölüm olayı yaşandı.

17 yaşındaki lise öğrencisi Saliha İyidoğan, şofbenden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Saliha’nın ailesinin ev sahibinden bacayı temizletmesini istediği, ancak bir yanıt alamadığı iddia edildi.

İstanbul Beylikdüzü’nde korkunç bir ölüm olayı yaşandı. Geçtiğimiz hafta perşembe günü Altınyıldız sitesindeki evlerinde ailesinin olmamasını fırsat bilen Recep Güngör Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Saliha İyidoğan, kız arkadaşlarını eve çağırdı. Birlikte müzik dinleyip eğlenen geçler, akşam yemeği için hazırlık yapmaya başladı. Bu sırada saçlarının yağlı olduğunu ve bir duş alacağını söyleyen Saliha İyidoğan banyoya girdi.

AMBULANS GEÇ GELDİ İDDİASI

Vatan gazetesinin haberine göre, Saliha’nın uzun süre banyodan çıkmamasından şüphelenen kız arkadaşları H.G ve E.Ç, önce banyonun kapısını çaldı. Ancak Saliha’dan bir cevap alamayan kızlar banyoya girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştı. Saliha banyo küvetinde hareketsiz halde yatıyordu. Korku içinde 112’yi arayarak ambulans çağıran kızlar, bir yandan da pencereleri açarak evi havalandırmaya çalıştı. Ancak ambulans bir türlü gelmek bilmedi. Dakikalar sonra olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlileri, liseli kızın hâlâ hayatta olduğunu belirledi. Ancak yapılan müdahaleye rağmen Saliha İyidoğan kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

BACA ARIZALI MI

Genç kızın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere önce Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise Şirinevler Camii’nde Cuma günü ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Genç kızın gazetecilik yaptığı öğrenilen babası Servet İyidoğan ve annesi ile iki kardeşinin cenazede sinir krizleri geçirdiği öğrenildi. Öte yandan, İyidoğan ailesinin kiralık olarak kaldıkları evin baca sistemiyle sorunlar yaşadıkları ve ev sahibine daha önce bacayı temizletmesi için başvurdukları, ancak olumsuz cevap aldıkları iddia edildi.