Sağlıkçı anne kurtaramadığı bebek için ağladı

22 Agustos 2011

 

Milliyet / 22.08.2011

 

Çorum’da acil tıp teknisyeni 27 yaşındaki Yasemin Koçak, ambulansta müdahale ederek hayata döndürmeye çalıştığı 10 aylık bebeğin hastanede öldüğünü öğrenince gözyaşlarını tutamadı. Ambulansın arkasına saklanan Koçak, uzun süre ağladı.

 

YUSUF ÇINAR Çorum DHA

Çorum’un Akyazı köyünde 38 yaşındaki Fatma Ek, dün sabah 10 aylık oğlu Semih’i misafirliğe gittiği evde kanepe üzerine koydu. Kadınlar otururken bebek birden hareketlenerek kanepeden kafasının üzerine beton olan zemine düştü. Oğlunun hareket etmemesi üzerine Fatma Ek 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. Eve gelen ekipler bebeği ambulansa koyarak Çorum Devlet Hastenesi’ne götürmek için yola çıktı. Bu sırada acil tıp teknisyeni olan 1 çocuk annesi Yasemin Koçak bebeği kurtarmak için elinden geleni yaptı. Hastaneye getirilen Semih bebek yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Acı haberi alan Fatma Ek sinir krizi geçirken, acil tıp teknisyeni  Yasemin Koçak da gözyaşlarını tutamadı.  Ambulansın arkasına saklanan Koçak uzun süre ağlayarak, “Biz elimizden geleni yaptık. Ama o daha küçüktü. Keşke ölmeseydi” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Semih bebeğin kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi yapılacağı belirtildi.