Sağlık Personeline “Üreme Sağlığı” Eğitimi

24 Mart 2012

 

Haberfx / 24.03.2012

 

Van Sağlık Müdürlüğü”ne bağlı Aile Sağlığı Elemanları ve Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Sağlık personellerine yönelik “Üreme Sağlığı” eğitimleri başladı.

 

VAN – Eğitim programı kapsamında, Üreme Sağlığı’na Giriş, Güvenli Annelik, CYBE, Gençler için Üreme Sağlığı Hizmetleri ve Aile Planlaması eğitimleri verildi. Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şubesi tarafından Eğitim Sağlık Ocağı Merkezinde düzenlenen eğitime, Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Ebe, Hemşire, Doktor ve Sağlık memurları katıldı.

Eğitim kapsamında “15-49 yaş kadın izlemi, üreme sağlığı ve üreme hakları iletişim, danışmanlık, enfeksiyonların önlenmesi ve üreme sağlığı hizmetlerinde kalite yaklaşımı konularında sağlık çalışanlarına eğitim verildiği belirtildi.

Eğitimin amacı, hizmet sunumunda kaliteyi arttırmak ve sağlık hizmetleri konusunda farkındalık sağlamak olduğunu belirten ilgililer “Nitelikli Üreme Sağlığı Hizmetleri sunabilmenin protokolleri ve hizmet standartlarının tekrar gözden geçirilmesi, kaliteli hizmet sunumu için gereken becerilerin sağlanmasıdır” açıklamasında bulundu. (Murat Dalgın-İLKHA)