Sağlık Çalışanlarına Çocuk Hakları Eğitimi Verildi

18 Aralık 2013

Yerel Gündem / 18.12.2013

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkalığı, UNICEF ve Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından sağlık çalışanlarına yönelik çocuk hakları konusundaki eğitim, İzmir Sosyal Güvenlik Kurumu Dinlenme Tesisi Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çocuk hakları, çocuğun gelişimi ve ihtiyaçları, çocuk hakları sözleşmesi, sağlık kurumlarında çocuk haklarına saygı, toplumda ve sistemde çocuk haklarına yapılacak savunuculuk konularına yer verilen eğitimin açılış konuşmaları; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığından Dr. Başak TEZEL ile İzmir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. İlhan GÜRBÜZ tarafından yapıldı.

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden; uzman hekim, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, ebe ve hemşirelerin katıldığı üç gün süren eğitim çalışmaları Hacettepe Üniversitesi Sosyal Pediatri bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadriye YURDAKÖK, Prof. Dr. Songül YALÇIN, İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Neşe Zeren NOHUTCU, BUÇH Hekimi Uzman Dr. İlker GÜNAY, TEAH Hekimi Uzman Dr. Tolga İNCE ve Uluslararası Çocuk Merkezi adına Dr. Arzu KÖSELİ tarafından verildi.