Sadece 5 lira için

2 Haziran 2012

 

Vatan / 02.06.2012

 

5 lira için molotof kokteyli atan çocuk hem kendini yaktı hem de 39 yıl hapsi isteniyor

Adana’da 14 yaşındaki çocuğun ifadeleri terör örgütünün, çocukları nasıl acımasızca kullandığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Polise Molotof Atarken Kendini Yaktı

Alınan bilgiye göre 14 yaşındaki çocuk, 23 Mayıs’ta Dağlıoğlu Mahallesi’nde yasadışı gösteriye katıldı. Polise attığı molotofu elinden düşürünce bir anda alevler içinde kaldı.

Vücudunun bir kısmı yanan çocuğun imdadına, kendisini kandıranlar değil molotof bombası atmak istediği polis koştu.

Hastanede tedavi ettirilen 14 yaşındaki çocuk, gözaltına alındı.

Hakkında 39 Yıl İsteniyor

Cumhuriyet Savcısı, Adana 1’inci Çocuk Mahkemesi’nde, yasadışı faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla dava açtı.

Terör örgütünün kandırdığı çocuk için 39 yıla kadar hapis cezası istendi.

“Hayro Patlayıcıyı Atmam İçin Bana 5 Lira Verdi”

Kandırılan çocuğun, savcılıktaki sorgusunda yer alan sözleri, terör örgütünün kirli yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. Çocuğun ifadesi şöyle: “Mahalleden tanıdığım Hayro lakaplı Hayrettin, soda şişesinin içinde hazırlanmış patlayıcıyı atmam için bana 5 lira verdi. Patlayıcıyı ateşleyip atmak isterken şişeye tıkalı bez parçası üzerime fırladı. Bir anda yanmaya başladım. Diğer göstericiler alevleri söndürdü. Ben de yaralı halde bir berber dükkanına girip saklandım. Polisler beni buldu, hastaneye götürdü. Hayro’nun örgüt üyesi olup olmadığını bilmiyorum. Ancak yasadışı olaylara katılmaktadır. Mahallede herkes onu başkan diye çağırmaktadır. Ben örgüt üyesi değilim” Serbest bırakılan çocuğun, yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.