Rezalet!

9 Kasım 2012

 

Milliyet / 09.11.2012

 

Bolu polisi, 17 yaşındaki kız kardeşini erkeklere satan abla ve onun erkek arkadaşını suçüstü yakaladı.

 

Bolu’da, 17 yaşındaki kız kardeşi B.Y.’yi fuhuşa sürüklediği iddia edilen 27 yaşındaki H.Y. ile erkek arkadaşı 28 yaşındaki E.E., tutuklandı.

 

Devlet koruması altına alınmasına karar verilen B.Y., ablasının tutuklandığını öğrenince sinir krizi geçirip baygınlık geçirdi.

 

POLİSTEN GECE YARISI BASKINI

 

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Aktaş Mahallesi’ndeki bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Dün gece eve baskın yapan polisler, H.Y.’nin, erkek arkadaşı E.E. ile birlikte kız kardeşi B.Y.’ye fuhuş yaptırdığını tespit etti. E.E. ve H.Y. gözaltına alınırken, B.Y. ise Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 

İfadeleri alınan E.E. ile H.Y. ‘küçük yaştaki kıza fuhuş yaptırma’ suçundan bu sabah adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan E.E. ile H.Y. cezaevine gönderilirken, gazetecilere saldırdı. H.Y. gazetecilere tekme atmaya çalışırken, E.E. ise küfürler yağdırdı.

 

GENÇ KIZ ÇOCUK ESİRGEME KURUMU’NA GÖNDERİLDİ

 

Ablasının tutuklanması üzerine adliyenin önünde sinir krizi geçiren B.Y. baygınlık geçirdi. Polisler, bir süre sonra kendisine getirilen B.Y.’yi ona bakacak birinci dereceden akrabası olmadığı için araca koyarak Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na götürdü. Genç kız 18 yaşını doldurana kadar burada devlet himayesinde kalacak.