Reddedilen âşık katliam yaptı

4 Aralık 2012

 

Sabah / 04.12.2012

 

DENİZ DERİN

 

Evlenmek istemediğini söyleyen 16 yaşındaki kızla kendi ağabeylerini öldüren 18 yaşındaki Üzeyir Bozan intihar etti. 4 kişinin öldüğü olayda Bozan’ın bir ağabeyi de yaralandı.

 

İstanbul Bağcılar’da âşık olduğu 16 yaşındaki Gülistan T.’nin kendisiyle evlenmek istemediğini söylemesi üzerine çılgına dönen 18 yaşındaki Üzeyir Aziz Bozan dehşet saçtı. Bozan, geç kaydettirildiği için nüfusta 13 yaşında görülen küçük kız ile kendi ağabeylerine kurşun yağdırıp intihar etti. Olayda Gülistan T., Bozan ve iki ağabeyi hayatını kaybederken, bir ağabey de ağır yaralandı. Korkunç olay iddiaya göre şöyle gelişti: Güneşli Evren Mahallesi’nde amcasına ait tekstil firmasında çalışan Üzeyir Aziz Bozan (18), aynı işyerinde çalışan Gülistan T.’ye âşık oldu. Aşkını ilan eden Bozan, 3 ay önce ailesine Gülistan T. ile evlenmek istediğini söyledi. Gencin ailesi de iddiaya göre kızın ailesine durumu anlattı. Küçük kızın ailesi evliliğe olumlu baktı, ancak kızlarının yaşı küçük olduğu için biraz beklemek istediklerini söyledi. Bir süre sonra Bozan, genç kızı işyerinde tokat atarak dövmeye çalıştı. Bunun üzerine Bozan’ın ağabeyi Mehmet Bozan, kardeşine para vererek memleketi Adıyaman’a gönderdi ve bir süre orada kalmasını istedi.

ADIYAMAN’DAN GERİ DÖNDÜ
Bu sırada iddiaya göre Gülistan T., Bozan’a kendisine tokat attığı için evlenmeyi düşünmediğini söyledi. Bunun üzerine çılgına dönen Bozan, yaklaşık bir aydır bulunduğu Adıyaman’dan önceki gece İstanbul’a geldi. Dün saat 11.00’de elinde silahla tekstil firmasına giden Bozan, Gülistan T.’ye kurşun yağdırdı. Silah seslerine koşan, aynı işyerinde çalışan Bozan’ın ağabeyleri Abdullah (25), Şehmuz (22) ve Mehmet Bozan da (32) kurşunların hedefi oldu. Bozan daha sonra silahı başına dayayarak intihar etti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Gülistan T., Bozan ve ağabeyleri Abdullah ile Mehmet Bozan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Şehmuz Bozan ise ağır yaralı olarak tedaviye alındı. Abdullah ve Mehmet Bozan’ın evli ve ikişer çocuk babası oldukları öğrenildi.