Pusat’ımı narkozla öldürdüler!

9 Eylül 2011

Milliyet / 09.09.2011

Pusat Kaya, özel hastanede kulağından ameliyat olurken hayatını kaybetti. Acılı baba İrfan Kaya, “Çocuğumu fazla narkoz vererek öldürdüler. Bu bir cinayettir” dedi

UĞUR SAĞLAM Bursa DHA

Bursa’da oturan Hacer ve İrfan Kaya çifti, doğuştan iki kulağı da kafatasına yapışık olan 4 yaşındaki oğulları Pusat’ı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ramazan Kahveci’ye götürdü.

Kahveci, çocuğu özel bir hastanede ameliyat etti. İddiaya göre; Kahveci uzun süren ameliyat sırasında dışarı çıkıp aileye, “Pusat’a biraz fazla narkoz verilmiş. Solunum yolları tıkandı. Sakin olun. Durumu ağır” dedi. Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen Pusat, yolda hayatını kaybetti.

‘Bu bir cinayettir’

Baba İrfan Kaya, Kahveci’nin ameliyatı özel hastanede yapmak istediğini belirterek, “ 3 bin lira hastane masrafı. 3 bin lira da ben alacağım’ dedi. Oğlumuzun sağlığına kavuşması için kabul ettik.Çocuğumuzu fazla narkoz vererek öldürdüler. Bu bir cinayettir. Savcılık soruşturma başlattı. Bu işin peşini bırakmayacağım. Hem doktor, hem de hastaneye bedelini ödeteceğim” diye konuştu.

Doktoru polis kurtardı

Ramazan Kahveci ise, “Operasyon tamamlandıktan sonra anestezi uzmanı çocuğu normal solunuma geçirdi. Ancak solunum tekrar kesildi. Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde hasta yakınları bana saldırdı ve darp etti. Polis biber gazı kullanarak beni hasta yakınlarının elinden kurtardı. Şimdi vücudumun çeşitli yerlerinde kırıklar ve ezikler var. Ben de onlardan şikayetçi oldum” dedi.