Polisçilik oynarken…

19 Haziran 2012

 

 

Vatan / 19.06.2012

 

Samsun’da ikisi 17, biri 15 yaşında üç çocuk, polis yeleği giyip uygulama yaparken yakalandı

DHA
SAMSUN’da 17 yaşındaki A.B.E, 15 yaşındaki F.E. ve 17 yaşındaki B.K. polis yeleği giyip sokağa çıkarak asayiş uygulaması yapıp kendilerini görüntüledi. Şikayet üzerine yakalanan 3 genç, macera olsun diye polis yeleği giyip uygulama yaptıklarını söyledi.

Olay Canik İlçesi Belediyeevleri Mahallesi’nde dün akşam meydana geldi. Aarkadaş olan A.B.E., F.E., ve B.K., ilçenin Cengiz Topal Mahallesi’ne geldi. Bir apartmanın içine giren üç arkadaş çantada getirdikleri polis yeleğini giyip cadde üzerine çıktı. Geçiş yapan otomobilleri durduran üç kafadar, kendilerini polis olarak tanıtıp asayiş uygulaması yaparak araçları kontrol edip sürücülerin kimliklerine de baktı. Bu arada kontrol sırasında cep telefonuyla birbirlerini çekerek görüntüde kaydetti.

BİR SÜRÜCÜ İHBAR ETTİ

Polislerin yaşlarının küçük olmasından şüphelenen bir sürücü polisi arayarak ihbarda bulundu. İhbarın ardından yakındaki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekip kısa sürede olay yerine geldi. Gerçek polisleri karşısında gören üç genç, üzerlerindeki yelekleri çıkartıp attıktan sonra kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamacanın ardından yakalanan gençler gözaltına alındı.

Polislere, “Kötü bir niyetimiz yoktu. Sadece macera olsun diye yaptık” diyen gençler, yaşlarının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken, gençlerin polis yeleklerini nereden aldıklarının araştırıldığı belirtildi.