Polis bebeğini boğup gömdü

7 Haziran 2013

 

 

Milliyet / 07.06.2013

 

N.G. vahşete yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Bursa’da eşinden boşanan polis memuru 36 yaşındaki M.C., iddiaya göre 20 yaşındaki bir kız ile ilişkiye girdi. Hamile kalan genç kız, bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Polis memuru, silahla tehdit ettiği genç kızın annesi 40 yaşındaki N.G. ile birlikte bebeği boğarak Şahinyurdu köyündeki kendi evinin bahçesine gömdü. Eve dönen N.G. kızına, bebeği hayırsever bir kişiye verdiğini söyledi. Bir süre sonra da kızını başka birisiyle evlendirdi.

Cesedi çıkardılar


Korkunç olay, İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerinin bebeğin aşısını yapmak için N.G.’nin evine gitmesiyle ortaya çıktı. Bebeği bulamayan ve N.G.’nin açıklamalarından şüphelenen görevliler, durumu Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. Polis tarafından çağrılan N.G., kızıyla birlikte geldiği emniyet müdürlüğünde tüyler ürperten cinayeti anlattı. Köye giden polis ekipleri, boğulan bebeğin cesedini gömüldüğü yerden çıkartıp, Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırdı.
Polis memuru M.C., bebeği dünyaya getiren ve şimdi başkasıyla evli olan F.D., annesi N.G. ve babası S.G. gözaltına alındı. Soruşturma nedeniyle açığa alınan polis memuru suçlamaları kabul etmedi.