‘Pilav’ yüzünden canından oldu

3 Ekim 2012

 

Milliyet / 03.10.2012

 

Okul yemekhanesinde arkadaşına pilav attığı için uyarı alan 15 yaşındaki öğrenci, arkadaşlarının gözü önünde okulun 4. katından kendini boşluğa bıraktı.

 

İzmir’de 15 yaşındaki bir çocuk, 4. katta bulunan sınıfın penceresinden atlayarak intihar etti. Edinilen bilgiye göre, Çiğli ilçesi Tuğba Özbek Anadolu Lisesi’nde okuyan 10. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki M.H.I, öğlen arasında okul yemekhanesinde arkadaşı M.Ö ile birbirlerine pilav atarken öğretmeni tarafından görüldü. M.H.I., daha sonra okul müdür yardımcısı odasına çağrılarak uyarı aldı. Ardından yemekhaneden çıkıp 4. kattaki sınıfa giden M.H.I, birkaç arkadaşının da sınıfta bulunduğu bir anda “Anneme babama nasıl açıklayacağım” diye söylenerek okulun penceresinden atladı. M.H.I’nın atladığını gören arkadaşları öğretmenlerine haber vererek polis ve 112 ekipleri çağrıldı. M.H.I atladığı beton zeminli okul bahçesinde can verdi.

Öte yandan, M.H.I’nın Menemen 9 Eylül İlköğretim okulunda üstün başarı gösterdikten sonra Tuğba Özerk Anadolu Lisesi’ni kazanarak okulun gurur tablosuna girdiği ve babasının ise emekli astsubay olduğu öğrenildi. Ölen öğrenciye, 1973’te şehit olan dayısının ismi verildiği belirtildi.

M.H.I’nın cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.