Öz kızına 3 yıl boyunca tecavüz etti

19 Mayıs 2011

NTVMSNBC / 19.05.2011

Kızına 12 yaşından 15 yaşına kadar tecavüz eden baba, 24 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.
ANTALYA – Oto boyacılığı yapan Eyüp T., Yozgat’ın Darıcı Köyü’nden çalışmak için bir kulağı hiç duymayan, diğer kulağı da az duyan eşi Müzeyyen ve çocuklarıyla birlikte 8 yıl önce Antalya’ya göç etti.

Eyüp T. 2004 yılında henüz 12 yaşında ve ilköğretim okulu öğrencisi olan kızı S.A.T.’ye, elleri ve ayaklarını tülbentle bağlayarak tecavüz etti. İddiaya göre kızını evdeki av tüfeği ile tehdit eden Eyüp T., “Eğer bunları birisine anlatırsan seni öldürürüm. Senin yaşaman sadece susmanla mümkün” dedi. Eyüp T., 3 yıl boyunca kızına tecavüzü sürdürdü.

“KIZIMI KARIM ZANNETMİŞTİM”

2007 yılında kızın durumu halasına anlatması üzerine olay adli makamlara yansıdı.
DHA’nın haberine göre; gözaltına alınan Eyüp T., savcılıktaki ifadesinde, “İlk ilişkiye girdiğimde alkollüydüm. Kızımı karım zannetmiştim. Ama daha sonra kızım olduğunu bilerek ilişkiye girdim. Kızımı hiç ilişkiye zorlamadım. O da benimle isteyerek ilişkiye giriyordu” dedi.

“EVDE BABAMLA KALMAM KABUSUM OLMUŞTU”

S.A.T. ise savcılıktaki ifadesinde, üç yıl boyunca sürekli babasının tecavüzüne uğradığını belirterek şöyle dedi:

“Evimiz bir oda ve bir salondan ibarettir. Ben 9 yaşındaki kardeşimle birlikte yatıyordum. Babam gece kardeşimi annemin yanına yatırır, kendisi de benim yanıma gelerek tecavüz ederdi. Bunu zaman zaman anneme anlatmaya çalıştım ancak annem ‘O senin baban, babalar tabii ki çocuklarını sever’ dedi. Ona bir türlü anlatamadım. Yan tarafımızda babaannem ve dedem kalıyor. Annem onlara gittiği zaman, benim evde babamla kalmam kabusum olmuştu. Babam benim yüzüme bakamadığı için mümkün olduğu kadar konuşmuyorduk. Bu yüzden ben ona cep telefonu ile mesaj çekerek bana yaptığı tecavüzlere bir son vermesini istediğimi belirttim. Benimle kurduğu ilişkiyi herkese anlatacağımı söylüyordum. O da, eğer böyle bir şey yaparsam, beni öldüreceğini söylüyordu. 2007’de Ankara’da oturan halam Ayşe Bilici’nin yanına gittim. Artık dayanamayacağımı anlamıştım. Bu yüzden döndükten sonra bir daha bana tecavüz ederse anlatacağıma dair yemin etmiştim. Geldikten sonra yine tecavüz etti. Bu sefer babaannemin evinde halamlar olduğu için gidip anlattım ve bana yardım etmelerini istedim. Çok utandığım için bu güne kadar anlatamamıştım. Psikolojim bozuldu. Lütfen beni babamdan kurtarın.”

SON DURUŞMADA İNKAR ETTİ

Eyüp Tepebaşı ifadesinin ardından sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanırken, tecavüzle ilgili dava ise 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı.

İstanbul Adli Tıp Kurumu 6’cı İhtisas Dairesi’nden, genç kızın tecavüz nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu belirten raporun gelmesinin ardından son kez hakim karşısına çıkan Eyüp T., “Ben kızıma tecavüz etmedim. Benim lehime tanıklık yapacakların tamamı susturuldu. Beni suçlayan kızım ve karım insan tacirlerinin eline düşmüştür” dedi.

Mahkeme 15 yaşından küçük öz kızına cebir, şiddet ve tehdit ederek cinsel istismarda bulunduğu, cinsel istismarı zincirleme olarak 3 yıl boyunca yaptığı, kızın psikolojisi bozulduğu gerekçeleriyle Eyüp T.’yi 24 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme ayrıca Eyüp T.’nin çocukları üzerindeki velayet, vesayet haklarından yoksun bırakılmasına da karar verdi.