Önce kızını sonra kendisini bıçakladı

1 Agustos 2011

Milliyet / 01.08.2011

BURSA’da şehirlerarası otobüs terminalinde aile drnamı yaşandı. 42 yaşındaki Selahattin Ç., Antalya’ya gitmek konusunda ısrarcı olan kızı 17 yaşındaki kızı Ebru Ç.’yi göğsünden bıçakladıktan sonra bıçağı kendi kalbine sapladı. Ağır yaralanan baba-kız hastanede tedavi altına alındı.

Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)

Olay, Merkez Osmangazi İlçesi Şehirlerarası otobüs terminalinde meydana geldi. Selahattin Ç. ve kızı Ebru Ç. memleketleri olan Şanlıurfa’ya gitmek için otobüs bileti almak istediler.

Bu sırada Ebru Ç. babasına Antalya’ya giderek akrabalarının yanında tatil yapmak istediğini söyledi. Kızıyla bir süre tartışan Selahattin Ç., iddiaya göre terminalden ayrılarak bıçak satın aldıktan sonra geri döndü. Öfteli baba, terminalde tekrar tartıştığı ve Antalya’ya gitme konusunda ısrarcı olan kızı Ebru Ç.’yi, çevredekilerin dehşet dolu bakışları arasında göğsünden bıçakladı.

Kızının kanlar içerisinde yere yığıldığını gören Selahattin Ç. daha sonra bıçağı kendi kalbine sapladı. Olayı gören vatandaşların çağırdığı 112 Acil Servis Ambulansı kızı Çekirge Devlet Hastanesi’ne, adamı ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı.

Hastanede ameliyata alınan Selahattin Ç. ve kızı Ebru Ç.’nin hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.