Ölüm çukurunda 2 saat

11 Ekim 2012

 

Hürriyet / 11.10.2012

 

Konya’da 13 yaşındaki Fatma Nur Gül, yürürken aydınlatma direği için açılan ve çevresinde hiç bir önlem alınmayan yaklaşık 1.5 metrelik çukura düşüp, sıkıştı. İtfaiye ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından yaklaşık 2 saat süren çalışmayla sıkıştığı çukurdan çıkarılan Gül, kendisini kurtaran itfaiye çavuşuna sarılarak yanaklarından öptü.

Olay, bugün saat 17.30 sıralarında merkez Karatay İlçesi Saraçoğlu Mahallesi Ahlak Sokak’ta meydana geldi. Fatma Nur Gül, sokakta yürüdüğü sırada etrafında hiç bir önlem alınmayan aydınlatma direği için açılan 1.5 metrelik çukuru fark etmeyip düştü. Çukurda bacakları sıkışan Gül’ün kurtarılması için çevredekiler UMKE ve itfaiye ekiplerini çağırdı. Gül’ün kurtarılması için çukurun çevresi iş makinesiyle kazıldı. Ekipler çalışmasını sürdürürken Gül’de “Haydi çabuk olun, Allah rızası için kurtarın beni” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Bu sırada ablası Dilek Gül de, kardeşinin kurtarılmasını gözyaşları içinde bekledi.

FATMA BÖYLE KURTARILDI – FOTO GALERİ

DÜŞTÜĞÜ ÇUKURDAN 2 SAATTE KURTARILDI / WEB TV

 

Yaklaşık 2 saat süren müdahalenin ardından Gül sıkıştığı yerden kurtarıldı. Çukurdan çıkartılan Gül, kurtarmak için kendisine söz verdiği öğrenilen itfaiye çavuşu Kadir Ünver’e seslenerek, “Beni kurtaran adamı getirin bana” dedi. Gül, yanına gelen Ünver’e teşekkür edip yanağından öptü. Gül, ambulansla Meram Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Çevredekiler mahallede çok sayıda önlem alınmamış olan açık çukurların olduğunu öne sürerek tepki gösterdi.