Okuldan kaçan öğrencinin bacağına demir korkuluk saplandı

19 Aralık 2013

Milliyet / 19.12.2013

İzmir’de okuldan kaçtıktan sonra geri dönerek demir parmaklıklardan içeriye girmek isteyen öğrenci, parmaklıkların bacağına saplanması sonucu yaralandı.

İzmir’in Torbalı ilçesinde okuldan kaçtıktan sonra geri dönerek demir parmaklıklardan içeriye girmek isteyen öğrenci, parmaklıkların bacağına saplanması sonucu yaralandı.İtfaiye ekiplerince demir parmaklık kesilerek kurtarılan öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Olay, Torbalı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde meydana geldi. 14 yaşındaki 9. sınıföğrencisi O.Ö., saat 09.00 sıralarında derse girmeyerek okuldan kaçtı. Yarım saat sonra geri dönen öğrenci, derse yetişebilmek için okulu çevreleyen parmaklıklı kapıdan atlayarak içeri girmeye çalıştı. Bu sırada dengesini kaybeden öğrencinin bacağına kapının üzerindeki demir saplandı.

DEMİR PARMAKLIK KESİLEREK KURTARILDI
Acılar içinde kıvranan O.Ö., bu sırada sokaktan geçen bir kadından yardım istedi. Öğrencinin imdadına itfaiyenin AKS ekipleri ve sağlık ekipleri yetişti. Bu arada okul yöneticileri ve arkadaşları da olay yerine geldi. AKS 110 ekipleri, demir parmaklıkları keserek öğrenciyi bulunduğu yerdenkurtardı. Ambulansa konular öğrenci, Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyat edildi. Olayla ilgili olarak okul yönetimi ve polis soruşturmayı sürdürürken, bacağındaki demir çubukçıkartılan öğrencinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Okul Müdürü Dursun Kaya Öztürk, yaralı öğrenci ve ailesini hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.