Okulda facia

11 Mart 2013

Milliyet / 11.03.2013

Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak beldesinde bulunan Neşe Doğan İlköğretim Okulun’da şiddetli rüzgar nedeni ile öğrencilerin üzerine su deposu devrildi.

Edinilen bilgiye göre, Yalıkavak’ta bulunan Neşe Doğan İlköğretim Okulun’da teneffüsse çıkan öğrencilerin üzerine şiddetli rüzgar nedeni ile su deposu devrildi. Sudeposunun altında kalan 10 yaşında 4\A sınıfı öğrencilerinden Pınar Sagıt ve Nazlı Altun ağır şekilde yaralandı. Su deposunun üzerlerine düşmesi sonucu yaralanan 2 öğrencinin imdadına öğretmenleri yetişti.

Okul yetkililerinin 112 ekiplerine haber vermesi ile olay yerine birçok ambulans sevk edildi. Sağlık ekiplerince Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan öğrencilerden birinin durumunun Pınar Sagıt durumunun ağır olduğu ve Nazlı Altun’un ise müşade altına alındığı öğrenildi. Ameliyata alınan Sagıt acil olarak ameliyata alındı. Sagıt’ın beyin kanaması geçirdiği ve yaşam mücadeles,i verdiği öğrenildi.

Kazayı duyan öğrenci velileri, Bodrum Belediye BaşkanıMehmet Gödekmerdan, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Özcan ve Okul Müdürü Muzafer Çakmak Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek çocuklarının durumuyla ilgili bilgi aldı. Neşe Doğan İlk Öğretim Okulu Müdürü Çakmak ve Dört öğretmenin Emniyet Müdürlüğünce ifadeleri alındı.

KAYMAKAM SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bodrum Devlet Hastanesine Gelen Kaymakam Dr. Gödekmerdan bir ihmal söz konusu ise gerekenin yapılacağını ifade ederek “Yalıkavak beldemizde bulunan i,lk öğretim okulunun çatısındaki içi boşmuş plastik bir depoymuş. Fırtınadan dolayı su deposu çocuklarımızın üzerine devrilmiş. Bir çocuğumuzun durumu iyi, diğer çocuğumuzun durumu biraz daha ciddi. Beyin ameliyatına alındı. işaalah oda biran önce ameliyattan çıkar sağlığına kavuşur. Şu anada soruşturma aşamasında okul. Bizim için önce çocuklarımız önemli. Olayın soruşturmasını yapacağız. Okul müdürlüğü hakkında soruşturma başlattık. Soruşturmadan sonra her şey belli olacak”dedi.

Öğrenciler ise “Bahçede oynuyorduk fırtına su deposunu devirdi bizde çok korktuk kaçtık ama iki arkadaşımız su deposunun altından kaldı”dedi.