Okula giderken kaldırım çöktü

6 Mayıs 2013

 

 

Hürriyet / 06.05.2013

 

Süleyman KAYA/İSTANBUL (DHA)

 

İstanbul’da 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyen sendikalara meydandaki çukurlar faciaya yol açabilir diye Valilik tarafından izin verilmedi. ‘Çukur’lar tartışılırken Eyüp’ten korkutan bir haber geldi. 13 yaşındaki Melis, okula giderken bir anda kaldırımın çökmesiyle oluşan çukura düştü. Yaralanan Melis’i itfaiye ekipleri çıkardı.

 

İstanbul Eyüp’te okula gitmek için babaannesiyle yürüyen 13 yaşındaki Melis Altın, bir anda çöken kaldırımın oluşturduğu boşluğa düştü. Hafif yaralanan Melis Altın, itfaiye ekipleri tarafından kurtardı.

 

İddiaya göre olay, saat 07:00 sıralarında Karadolap Mahallesi Gaziosmanpaşa Caddesi’nde meydana geldi. Alibeyköy Kılıçarslan İlköğretim Okulu 6’incı Sınıf Öğrencisi Melis Altın babaannesiyle birlikte okula gitmek için yürürken bir anda çöken kaldırımın oluşturduğu boşluğa düştü. Vatandaşlar durumu itfaiye ve 112 Hızır Acil’e bildirdi. Gelen itfaiye ekipleri, Melis Altın’ı yaklaşık 2 metreden oluşan çukurdan beline halat bağlayarak vinç yardımıyla çıkardı.

 

MELİS BÖYLE KURTARILDI / Foto Galeri

Hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilen Melis Altın, ambulansla kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavi altına alındı. Belediye ekipleri olayın ardından oluşan çukuru beton dökerek kapattı. Melis Altın’ın okul arkadaşları, “Melis okula gelirken kaldırım çöktüğü için yaralanmış. Çok üzüldük. İtfaiye ekipleri gelip Melis’i kurtardılar” dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.