Okul bahçesinde kalbine yenildi

6 Mart 2014

Okul bahçesinde kalbine yenildi

Sakarya’da unuttuğu kitabını okulundan alan Nergis Okumuş, bahçede yürürken bir anda yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Okumuş müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Milliyet, DHA, 6 Mart 2014
http://gundem.milliyet.com.tr/okul-bahcesinde-kalbine-yenildi/gundem/detay/1847016/default.htm

Sakarya’nın merkez Erenler ilçesinde 14 yaşındaki Nergis Okumuş, okul bahçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Ali Dilmen Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Nergis Okumuş, dün saat 17.30’da kitabını unuttuğu için yanında bir arkadaşıyla okuluna gitti. Kitabını alan Nergis, okul bahçesinde yürürken bir anda yere yığıldı.

Tedavi görüyormuş
Okulda bulunan öğretmenlerin haber vermesi üzerine gelen 112 ambulansı ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Nergis Okumuş kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Nergis’in ailesi kızlarının kalbinde ritm bozukluğu olduğunu ve tedavi gördüğünü, tedavi nedeniyle de daha önce bir süre okuluna ara verdiğini söyledi.
Doktorlar, öğrencinin kalp krizi sonucu öldüğünü belirtirken, Cumhuriyet Savcılığı kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedi İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevketti.